Outlook.com nastavení adres a portů

Používáte také službu Outlook.com? Hledali jste informace o nastavení adres serverů či čísla portů na protokoly IMAP / POP3 / SMTP? Pokud je vaše odpověď „ano“ tak v následujících řádcích shrnu základní informace pro nastavení emailového klienta pro tuto službu.

Společná část

Uživatelské jméno: Vaše celá primární emailová adresa (alias nefunguje)

Heslo: Vaše heslo do služby Outlook.com


Exchange ActiveSync (EAS) – Doporučené

Jedná se o komunikační protokol navržený pro synchronizaci emailů, kontaktů, kalendáře úkolů a poznámek. Ideální volba pokud používáte aplikaci Outlook. Více na Wiki ODKAZ.

Adresa serveru: eas.outlook.com

Doména: <prázdné>

TLS/SSL: Ano


IMAP

IMAP (Internet Message Access Protokol) je internetový komunikační protokol pro vzdálený přístup k emailové schránce prostřednictvím emailového klienta. Slouží pouze pro přístup k emailům! Více na Wiki ODKAZ.

Adresa serveru: imap-mail.outlook.com

Port: 993

TLS/SSL: SSL


POP

POP (Post Office Protokol) je internetový komunikační protokol, který se používá pro stahování emailových zpráv ze vzdáleného serveru na klienta. Ze vzdáleného serveru se stáhnou všechny zprávy (i ty které uživatel nechce číst). Více na Wiki ODKAZ.

Tento protokol nedoporučuji používat. Využijte novější (ve většině ohledech lepší) IMAP.

Adresa serveru: pop-mail.outlook.com

Port: 995

TLS/SSL: SSL


SMTP

SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) je internetový komunikační protokol určený pro přenos zpráv elektronické pošty. Protokol zajišťuje doručení pošty pomocí přímého spojení mezi odesílatelem a adresátem. Zpráva je doručena do poštovní schránky, ke které může její vlastník přistupovat pomocí webového rozhraní nebo protokolů IMAP / POP. Více na Wiki ODKAZ.

Adresa serveru: smtp-mail.outlook.com

Port: 587 (lze také použít port 25)

TLS/SSL: TLS

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *