Změna výchozí složky v průzkumníku Windows 10

Microsoft ve Windows 10 změnil chování průzkumníku souborů. Po otevření průzkumníku může být uživatel nemile překvapen nýbrž jak bylo zvykem v předchozích verzích Windows. Kde se průzkumník otevřel v lokaci „Tento počítač“ (později „Počítač“) ve Windows 10 se v základním nastavení otevře složka „Rychlý přístup“.

Rychlý přístup

Rychlý přístup

Rychlý přístup jak již název vypovídá, sdružuje nejčastěji používané složky a soubory. Neříkám že je tato funkce na škodu ale některým uživatelům (včetně mě) více vyhovuje otevření průzkumníku souborů v lokaci „Tento počítač“.

Tuto funkce se dá pozměnit následujícím způsobem:

  1. Otevřete průzkumník souborů (klávesová zkratka: Win + E)
  2. Přejděte na kartu „Zobrazení“
  3. Stiskněte tlačítko „Možnosti“ (poslední tlačítko v kartě zobrazení) – otevře se okno „Možnosti složky“ na záložce „Obecné“
  4. 1. Položku „Otevřít průzkumník souborů pro:“ změňte z „Rychlý přístup“ na „Tento počítač“ a potvrďte tlačítkem „Použít“ nebo „OK“
Tento počítač

Tento počítač

Možnosti složky

Možnosti složky

Po otevření nového okna průzkumníku souborů se již nacházíte v lokaci „Tento počítač“.

Lukáš Vlček

Autor je SW vývojář primárně se zaměřující na platformu .NET Framework/.NET Core. Avšak jiné moderní technologie mu nejsou cizí. Mezi jeho koníčky paří vedle sportu i amatérské "bastlení" s Arduinem a Raspberry Pi.