O mně

Jmenuji se Lukáš Vlček, pocházím z Děčína, právě je mi 28 let.

Aktuálně jsem zaměstnán u společnosti Lotraco s.r.o., kde se věnuji vývoji systému pro rezervaci časových oken expedic výrobních firem – Time Slot Control.

Dříve jsem zaměstnán u společnosti IBR Consulting s.r.o. kde jsem vyvíjel aplikačního řešení pro společnosti z oblasti dopravních staveb (ŘSDSŽDCSFDI, a další).

Pracuji převážně na technologiích z rodiny .NET Framework dnes již spíše .NET Core. Dále se také zabývám infrastrukturou založenou na kontejnerové technologii Docker.

V roce 2011 jsem absolvoval Střední stavební a technickou školu v Ústí nad Labem, obor Mechanik elektronik. Dále jsem pokračoval na Technickou Univerzitu v Liberci kde jsem studoval obor Informační Technologie (studium jsem přerušil).

Během studií jsem se dostal k C++/C, Java, PHP, MySQL, Python a nakonec C# a MSSQL, kde začala má kariéra softwarového vývojáře. Ve 21 letech jsem se začal okrajově věnovat grafice prostřednictvím balíčku Adobe Creative Cloud, kde jsem se naučil základy grafického designu. Již nějakou dobu provozuji jak Linuxový server (Ubuntu 16.04 +) tak Windows server (2012 +). Ani na jednom řešení mi není cizí konfigurace a správa obou systémů.

Ve svém volném čase se mimo rodiny, přátel a nějakému toho pokusu o sport zajímám o nové technologie převážně na platformě .NET a Dockeru (okrajově K8s).

Baví mě oblast vývoje a návrhu aplikací. Stále se rád učím novým věcem a snažím se co nejvíce rozvíjet svůj talent.

Více informací naleznete v mém životopise.