O mně

Jmenuji se Lukáš Vlček, pocházím z Děčína a právě je mi 27 let.

Aktuálně jsem zaměstnán u společnosti Lotraco s.r.o., kde se věnuji vývoji systému pro rezervaci časových oken skladu expedic výrobních firem – Time Slot Control.

Dříve jsem zaměstnán u společnosti IBR Consulting s.r.o. kde jsem vyvíjel aplikačního řešení pro společnosti z oblasti dopravních staveb (ŘSDSŽDCSFDI, a další).

Pracuji převážně v technologiích z rodiny .NET Frameworku (dnes již spíše .NET Core). Dále se také zabývám infrastrukturou založenou na kontejnerové technologii Docker.

V roce 2011 jsem absolvoval Střední stavební a technickou školu v Ústí nad Labem, obor Mechanik elektronik. Dále jsem pokračoval na Technickou Univerzitu v Liberci kde jsem studoval obor Informační Technologie (aktuálně jsem studium přerušil).

Během studií jsem se dostal k C/C++, Java, PHP, MySQL, Python a nakonec C# a MSSQL, kde začala má kariéra softwarového vývojáře. Ve 21 letech jsem se začal okrajově věnovat grafice prostřednictvím balíčku Adobe Creative Cloud, kde jsem se naučil základy grafického designu. Již nějakou dobu provozuji jak Linuxové servery (Ubuntu/Debian) tak Windows server 2016/2019. Ani na jednom řešení mi není cizí konfigurace a správa obou systémů.

Ve svém volném čase se snažím rozjet vlastní vývojové studio PillarTech.cz a začít vyvíjet menší zakázkové aplikace.

Baví mě oblast vývoje a návrhu aplikací. Stále se rád učím novým věcem a snažím se co nejvíce rozvíjet svůj talent.

Více informací naleznete v mém životopise.