Jak nastavit TV přes VLC na Harcově

V tomto článku se podíváme na to jak zprovoznit internetovou televizi v programu VLC media player na vysokoškolských kolejích TUL Harcov.


Pokud již program máte nainstalovaný zjistěte zda je v aktuální verzi (Aktuální verzi naleznete na webu [http://www.videolan.org/vlc/]). Verzi programu VLC zjistíte v horním menu programu (Média, Přehrávání, atd…) se proklikáte na stránku „O aplikaci“.

O aplikaci

O aplikaci

Jestliže se verze shoduje s webem pak můžete další krok (Instalaci) překročit…


Instalace

Stáhněte si aktuální verzi programu VLC media player pro Váš operační systém (Windows, Linux, Mac OS X). Ideálně zde na oficiálních stránkách [http://www.videolan.org/vlc/]. A program nainstalujte.


Konfigurace

Konfiguraci budu provádět po operačním systémem Windows 10 ale v dalších operačních systémech se kroky o moc neliší.

Spusťte aplikaci VLC media player a v horním menu programu (Média, Přehrávání, atd…) se proklikejte do na stránku „Nastavení“.

Po otevření stránky „Nastavení“ v dolním levém roku zaškrtněte radio button „vše“ viz screen.

Nastavení

Nastavení

Zobrazí se Vám stránka s pokročilým nastavením.

Pokročilé nastavení

Pokročilé nastavení

Kde se ve stromu v levé části proklikáte do uzlu „SAP“.

Na stránce „Síťové proudy (SAP)“ do text boxu „Adresa multicastu SAP“ zadejte tuto IP adresu (viz screen):

SAP - Nastavení

SAP – Nastavení

Celé nastavení uložte tlačítkem „Uložit“ v pravé části formuláře. Poté co se formulář nastavení zavře přejděte do playlistu a zvolte „Síťové proudy (SAP)“ a vyčkejte na načtení kanálů.

Síťové proudy (SAP)

Síťové proudy (SAP)

Pak již stačí spustit nějaký program =)


Možné problémy

Pokud Vám návod nefunguje ujistěte se že máte PC/notebook připojený přímo do zásuvky na vysokoškolských kolejích TUL – Harcov (na WiFi nefunguje).

Další příčiny nefunkčnosti je problém s Firewallem, který spojení blokuje – Zkuste ho vypnout. Když to zabere tak přidejte do pravidel výjimku pro tento program.

Také se může stát že je server mimo provoz – vyčkejte…

 

Lukáš Vlček

Autor je SW vývojář primárně se zaměřující na platformu .NET Framework/.NET Core. Avšak jiné moderní technologie mu nejsou cizí. Mezi jeho koníčky paří vedle sportu i amatérské "bastlení" s Arduinem a Raspberry Pi.